DİKKAT SINAV KAYGISI!

Ortadoğulular Butik Dershanesi DİKKAT SINAV KAYGISI!

Yayımlanma Tarihi 27.9.2018


DİKKAT SINAV KAYGISI!

Sınav stresinin az çok tanımını ve öğrencilerin başarılarında nasıl etkili olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Fakat artık sınava kısa bir süre kaldı. Bugün ki yazımızda size sınava az bir süre kala sınav kaygısı ile ortaya çıkan olumsuz etkenlerden bahsedeceğiz. 2017- 2018 eğitim öğretim yılı pek çok öğrenci için pek de güzel başlamadığını söylebiliriz. Bunun nedeni ise değişen üniversite ve liseye giriş sınavlarının değişmesi geçerli bir neden olabilir. Yenileneceği söylenen sınav sistemlerinin bir türlü bir düzen tutturamaması ile beraber öğrecide var olan sınav stresi bir kat daha artmaktaydı. Bunlarının hepsinin karışımı olarak öğrenciler bir dönemi bitirdiler. Nisan ayıyla beraber ikinci döneminde yarısını bitirmiş olmaktayız. Artık sınava kısa bir süre kaldı. Sınava az bir süre kala öğrecilerin üzerinde zaten var olan sınav stresleri giderek artmaktadır. Peki sınava az bir süre kalmasıyla beraber sınav stresi artan öğrencilerin ve ailelerinin nasıl bir tutum izlemesi gerekmektedir? Öncelikle söylemek gerekirse öğrencinin sınav stresini bir kenara bırakıp ders çalışmaya odaklanması gerekmektedir. Bu süreç içerisinde velilerin ve öğretmenlerin üstüne büyük görev düşmektedir. Öğrencinin üzerinde istemsiz olarak sınav stresi yer almaktadır. Bunun için öğrencinin tek yapabileceği kendisine güvenmesidir. Bunun dışında yapabileceği başka bir şey yoktur. Ama velilere ve öğretmenlere bu konuda büyük görevler düşmektedir. Ailelere ise bu süreç içerisinde en büyük görevi üstlenmektedir. Sınava hazırlanan çocukları için her zaman yanında yer aldıklarını, bu sınavların hayatlarının sonu olmadığı, kendilerini tekrar deneyebilceklerini kısacası maddi ve manevi destekleri ile beraber onların arkasında duracaklarını çocuklarıma aşılamalıdır. Öğretmenler ise öğrencilerin aslında kendilerine güvenmeleri konusu ve içlerinin rahatlamasında önemli bir etkendir. Eğitim hayatının temeli olan öğretmenler öğrencileri eğitim hayatı ve sınav sürecinde kendilerini tamamlayıp güven duygusunu yaşamalarını sağlamaktadır.

Ankara butik dershanesi olarak öğrencilerimizi sınava az bir süre kala hem sınav kaygısı yaşamamanın hem de en iyi şekilde sınavlara hazır hale getirmekteyiz. Ankara dershanesi olarak öğrencilerimize sağladığımız imkanlardan daha sonra sınav kaygısı başlığı altında nasıl uygulamalar gerçekleştirdiğimizden bahsedelim.  Ankara dershanesi olarak üniversiteye ve liseye hazırlanan öğrencilerimize sağladığımız imkanlar bireysel etüt kolaylıkları, zengin kaynaklar, her hafta düzenli olarak uygulanan yeni sınav sistemine uygun deneme sınavları, aktif rehberlik kadrosu yarıyıl kampaları, matematik yaz kampı gibi sayısız fırsat sunmaktayız. Asıl önemli kısıma geldiğimize ise sınav kaygısı adına bünyemizde psikolojik danışmanlar ve eğitim koçları bulundurmaktayız. Ankara dershanesi olarak sınav kaygısı yaşayan öğrencilerimize birebir psikolojik danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Profesyonel ellerden aldıkları sınav kaygısı konusundaki seanslarla beraber öğrencilerin içleri rahatlamaktadır. Ankara dershanesi olarak bünyemizde yer alan eğitim koçları öğrenci dershaneye kayıt olması ile beraber gözleri onların üzerindedir. Eğitim hayatlarının iniş çıkışlarına ve sınav kaygısına kalıp hakettikleri başarının çok altında bir başarıya mahkum olmasını önüne geçmektedir.

Ankara dershanesi olarak sınava az bir süre kala dahi sınav sitresi yaşamamanın ve kaliteli eğitim fırsatlarından yararlanmak adına sizleride kurumumuza davet ediyoruz.

Ortadoğulular Butik Dershanesi ÜNİVERSİTE SINAVINA AZ BİR ZAMAN KALDI!

ÜNİVERSİTE SINAVINA AZ BİR ZAMAN KALDI!

Üniversite sınavında yapılan değişikler, yeni sınav sisteminin oturtulamaması, çalışma planları, iki sınavında aynı günde olması 2017-2018 eğitim öğretim dönemine büyük değişikler içerisinde girdik.

← Devamını Oku
Ortadoğulular Butik Dershanesi YENİMAHALLE DERSHANE FİYATLARI

YENİMAHALLE DERSHANE FİYATLARI

YENİMAHALLE DERSHANE FİYATLARI BİR KIZILAYA GÖRE ÇOK DAHA UYGUN SEVİYEDE OLMASINA RAĞMEN ÖĞRENCİLERİN TERCİHİ OLMAMAKTADIR.

Devamını Oku →

Temel Lise 10. Sınıf

Temel Lise 10. Sınıf

Ankara Ortadoğulular Butik Dershanesi 10. Sınıf öğrencilerine en iyi eğitimi sunmaktadır. Bu dönemde öğrenciler ile birebir ilgilenen alanında uzman öğretmenleri ile çeşitli materyalleri kullanarak ders anlatmaktadırlar.

Devamını Oku →
Ankara Butik Dershanesi

Ankara Butik Dershanesi

Butik dershane normal dershanelere göre daha az öğrenci barındıran genç ve yeni nesil öğretmenler ile eğitim sunan kurumlardır. Butik dershanenin avantajları 3-5 kişilik sınıflarda ders sunduğu için öğrenciler ile birebir ilgilenme anlaşılmayan konuların veya soruların üzerinden geçmek daha mümkündür az kişi olduğu için zaman avantajı vardır.

Devamını Oku →
ANKARA BUTİK TYT AYT DERSHANESİ

ANKARA BUTİK TYT AYT DERSHANESİ

Bilindiği üzere döneme karşımıza çıkan sınav değişiklikleri ile başladık. Yapılan değişiklikler ile beraber pek çok kurum ve öğrenci yaklaşık yedi senedir uygulanan YGS LYS mantığını bir kenara bırakıp  yeni sınav sistemine ayak uydurmaya çalışmaya başlamışlardır.

Devamını Oku →
BUTİK DERHANEDE EĞİTİM VE BÜYÜK BAŞARI

BUTİK DERHANEDE EĞİTİM VE BÜYÜK BAŞARI

Gün geçtikçe dershaneye artan talepler ile beraber dershaneye sayısı ve çeşitleri artmaktadır. Dershane çeşitlerine baktığımızda normal dershane formatı ve butik dershane formatlarının olduğunu söyleyebiliriz.

Devamını Oku →
Ankara Butik YKS TYT Dershanesi

Ankara Butik YKS TYT Dershanesi

Ankara Ortadoğulular Eğitim Kurumu olarak, TYT ve YKS sınavlarına bizimle hazırlanın. Güvenilir ve tecrübeli kadromuz alanında uzman öğretmenlerimiz ile başarıyı ve hedefinizi bizimle yakalayın.

Devamını Oku →
ANKARA BUTİK DERSHANE

ANKARA BUTİK DERSHANE

Dershane tercihleri günümüzde büyük önem taşımaktadır. Bunun sebebi ise gün geçtikçe artan dershane sayısıdır.

Devamını Oku →

+90 312 418 20 08

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.


Sömestr kampı Mezun Öğrenci Koçluğu Yaz Kampı ANKARA DERSHANESİNDE TYT ve YKS HAZIRLIK KIZILAY DERSHANESİ YAZ KAMPI ANKARA DERSHANESİNDE LİSEYE HAZIRLIK Temel Lise Ankaranın En İyi Dershanesi Ankara Temel Lise Ankara Temel Lise Etüt Ankarada Dershane Güvenliği Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık Ankara Butik Dershanesi YKS Eğitimi Dershanemiz Bünyesinde Verilen Rehberlik Hizmeti Ankara Butik Dershanesi YKS Eğitimi Butik Dershane Nedir? Ankara Dershanesi 2002den Beri Sizlerle Eğitim Koçluğu Ankara Butik Dershane Eğitim Anlayışımız Yeni Sistemde YKS - TYT Yeni Sistemle Değişen YKS - TYT nin Amacı ve bizim yaklaşımımız Ankara Butik Dershanesi Mezun Dershanesi Anlayışımız Ankarada Butik Dershane Ankara Butik Dershane Fiyatları Ankara Ümitköy Dershanesi Ankara Dershanesi Bireysel Etüt ANKARA BUTİK TYT AYT DERSHANESİ BUTİK DERHANEDE EĞİTİM VE BÜYÜK BAŞARI BUTİK AYRICALIK YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI (YKS) Ankara Butik YKS TYT Dershanesi ANKARA BUTİK DERSHANE BAŞARI BUTİK DERSHANEDE! SINAV STRESİNE SON! TEMEL YETERLİLİK SINAVI (TYT) Kızılay Butik Dershaneleri FİNLANDİYA EĞİTİM SİSTEMİ – TÜRKİYE EĞİTİM SİSTEMİ ÜNİVERSİTE SINAVINA AZ BİR ZAMAN KALDI! DİKKAT SINAV KAYGISI! YENİMAHALLE DERSHANE FİYATLARI KIZILAYDAKİ BUTİK DERSHANE FİYATLARI Kızılaydaki DERSHANELER Kızılay Mezun Dershanesi KIZILAYDAKİ MEZUN DERSHANELERİ ÇANKAYADAKİ BUTİK DERSHANELER MAMAK DERSHANELERİ ÇANKAYA DERSHANE ANKARA DERSHANE KEÇİÖRENDEKİ DERSHANELER KIZILAY BUTİK DERSHANE FİYATLARI KIZILAYDAKİ BUTİK DERSHANELER ANKARANIN EN İYİ BUTİK DERSHANESİ ÜMİTKÖYDEKİ BUTİK DERSHANELER MAMAKTAKİ BUTİK DERSHANELER BUTİK DERSHANE ÜCRETLERİ BATIKENTTEKİ BUTİK DERSHANELER ERYAMANDAKİ BUTİK DERSHANELER BUTİK DERSHANE ANKARA KEÇİÖRENDEKİ BUTİK DERSHANELER Butik Dershane Kızılay Temel Lise 9. Sınıf Eryamandaki Butik Dershaneler Mamaktaki Butik dershaneler Ümitköy dershane Kızılaydaki dershaneler Kızılayda Dershane ANKARA DERSHANE BATIKENTTEKİ BUTİK DERSHANELER Kızılay Butik Dershane Önerisi Kızılayda Butik Dershane Butik Dershane Sincan Kızılayın en iyi dershanesi Kızılay Butik Dershane Çankayadaki dershaneler Butik Dershane Ankara Yaşamkentteki dershaneler Etlikteki Butik Dershaneler Ümitköydeki Butik Dershaneler Çayyolundaki Butik Dershaneler Yaşamkentteki Butik Dershaneler Etimesguttaki Butik Dershaneler Gölbaşındaki Butik Dershaneler Temel Lise 10. Sınıf Butik Dershane Ankara Butik Dershane Ücretleri Kızılay Butik Dershane Fiyatları Ankara Butik Dershane Ücretleri Ankara Butik Dershane Önerileri Çankayadaki Butik Dershaneler Temel Lise 11. Sınıf Temel Lise 12. Sınıf