SINAV STRESİNE SON!

Yayımlanma Tarihi 21.9.2018


SINAV STRESİNE SON!

Her geçen yıl değişen sınav sistemleri eğitim sistemlerinin tam olarak oturmadığını göstermektedir. Eğitim sisteminin bir düzene girmemesinin yanında öğrenciler açısından bir diğer sıkıntı sınav stresidir. Daha küçük yaşlarda girilmeye başlanan sınav maratonun da öğrenciler daha küçük yaşlarda büyük sınavlara tabii tutulmaktadır. Fakat liseye giriş sınavından üniversiteye giriş sınavına kadar her öğrencinin sınav stresi yaşadığını görmekteyiz. Hayatlarına şekil verecek olan sınavlar karşısında istemsiz olarak strese giren öğrencilere en büyük destekçileri ilk olarak aileleridir. Maddi manevi desteği esirgemeyen aileler sınav senelerinde çocuklarının üzerinde bir kat daha özenli durması hem onların hem de çocuklarının ruh sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır. Sınav stresi nedeniyle başarısızlığa uğrayan pek çok öğrenci görmekteyiz. Bunun temel nedeni olarak öğrencinin kendine güvensizliği ve beklentileri karşılayamayacağından korkmaları gelmektedir. Öğretmen veli ve öğrenci iş birliğinde bu stresin ortadan kaldırılması gerekir. Yoksa dediğimiz gibi başarısızlıkla sonuçlanan bir sınav öğrenciyi beklemektedir.

Ortadoğulular Eğitim Kurumları olarak kurulduğumuz ilk yıllardan itibaren öğrenci merkezli eğitim benimsedik. Bu sayede hem öğrencilerimizi psikolojik açıdan hem de eğitim açısından sınavşara hazırlamaktayız. Ankara butik dershanesine kayıt olan öğrenciler öncelikle eğitim koçları, psikolog ve rehberlik öğretmenleri ile görüşme yapmaktadır. Bu görüşmelerin sebebi ise öğrenciyi derslere başlamadan önce yakından tanıma ve onları hedeflerini öğrenmek içindir. Hedefleri olan öğrencilere desteğin yanında kendine hedef belirlemeyen öğrenciler için yetenekleri ve ilgi alanları doğrultusunda hedefler belirlenmektedir. Hedefleri doğrulsunda öğrencilere sınav seneleri için gitmesi gereken yol çizilmektedir. Ankara butik dershanesi olarak ilk tanışmanın ardından döneme başlanır. Öğrencilerimiz eğitim koçları beraberinde sınav dönemi geçirmektedirler. Sınav sonuçlarını ders performanslarını birlikte değerlendirerek dönem içinde nasıl ders çalışmaları hakkında bilgi vermekteyiz. Ankara butik dershanesi olarak bünyemizde yer alan uzman rehberlik kadromuzda her öğrenci ile birebir ilgilenerek onlara ders çalışma programları hazırlamaktadır. Böylelikle öğrenci dershane çıkışlarında, ev yaşantıları içerisinde nasıl ders çalışmaları gerektiğini öğrenmiş olurlar. Rehber öğretmenlerimiz her öğrenciye haftalık verdiği soru çözüm hedefleri ile onlara sınav senelerinde çok sayıda soru çözmelerini sağlamaktadır. Ankara Kızılay butik dershanesinde yer alan öğrencilerimizde sınav kaygısını en aza indirmek için yer alan psikologlarımız her öğrenciye düzenlediği seanslarla beraber onlara en büyük desteği sağlamaktadır. Dönem içinde yaptığımız eğitim seminerleri ve üniversite ziyaretleri ile beraber öğrencinin hem nefes almasını hem de üniversiteler ve bölümleri hakkında bilgi edinmelerini sağlamaktayız. Ankara butik dershanesinde sadece öğrencileri bilgilendirmekle kalmayıp velilerimize de düzenlediğimiz seminerler ve veli toplantıları ile beraber bu zorlu süreç içerisinde nasıl yol izlemeleri gerektiğini konsunda bilgi vermekteyiz. Böylelikle öğrenci, veli, kurum iç içe bir eğitim öğretim yılı geçirmiş olur.


Kadromuz Vizyonumuz Misyonumuz Hakkımızda Eğitim Sistemimiz Öğrenci Koçluğu Yaz Kampı Sömestr kampı Hızlı Okuma Hafıza Teknikleri Temel Lise 9. Sınıf Temel Lise 10. Sınıf Temel Lise 11. Sınıf Temel Lise 12. Sınıf Mezun Öğrenci Koçluğu Yaz Kampı Sömestr kampı Özel Dersler Öğrenci Eğitim Sistemi Veli Bilgilendirme Sistemi Butik Eğitim Butik Dershane Butik Başarı ANKARA DERSHANESİNDE TYT ve YKS HAZIRLIK KIZILAY DERSHANESİ YAZ KAMPI ANKARA DERSHANESİNDE LİSEYE HAZIRLIK Temel Lise Ankara`nın En İyi Dershanesi Ankara Temel Lise Ankara Temel Lise Etüt Ankarada Dershane Güvenliği Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık Ankara Butik Dershanesi YKS Eğitimi Dershanemiz Bünyesinde Verilen Rehberlik Hizmeti Ankara Butik Dershanesi YKS Eğitimi Butik Dershane Nedir? Ankara Dershanesi 2002`den Beri Sizlerle Eğitim Koçluğu Ankara Butik Dershane Eğitim Anlayışımız Yeni Sistemde YKS - TYT Yeni Sistemle Değişen YKS - TYT nin Amacı ve bizim yaklaşımımız Ankara Butik Dershanesi Mezun Dershanesi Anlayışımız Ankara`da Butik Dershane Ankara Butik Dershane Fiyatları Ankara Ümitköy Dershanesi Ankara Dershanesi Bireysel Etüt ANKARA BUTİK TYT AYT DERSHANESİ BUTİK DERHANEDE EĞİTİM VE BÜYÜK BAŞARI BUTİK AYRICALIK YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI (YKS) Ankara Butik YKS TYT Dershanesi ANKARA BUTİK DERSHANE BAŞARI BUTİK DERSHANEDE! SINAV STRESİNE SON! TEMEL YETERLİLİK SINAVI (TYT) Kızılay Butik Dershaneleri FİNLANDİYA EĞİTİM SİSTEMİ – TÜRKİYE EĞİTİM SİSTEMİ ÜNİVERSİTE SINAVINA AZ BİR ZAMAN KALDI! DİKKAT SINAV KAYGISI! YENİMAHALLE DERSHANE FİYATLARI KIZILAYDAKİ BUTİK DERSHANE FİYATLARI Kızılay’daki DERSHANELER Kızılay’daki Butik Dershaneler Kızılay Mezun Dershanesi KIZILAYDAKİ MEZUN DERSHANELERİ ÇANKAYADAKİ BUTİK DERSHANELER MAMAK DERSHANELERİ ÇANKAYA DERSHANE ANKARA DERSHANE KEÇİÖRENDEKİ DERSHANELER KIZILAY BUTİK DERSHANE FİYATLARI KIZILAYDAKİ BUTİK DERSHANELER