Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık

17.8.2018    261


Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık

Psikolojik danışmanlık öğrencilerin akademik açıdan daha başarılı olmalarına destek olmak amacıyla yapılan bir uygulamadır. Temel liselerdeki psikolojik danışmanlık hizmetiyle öğrencilerin kariyer planlamaları, hangi mesleğe daha yatkın oldukları, ilgi alanları ve kişilik yapılarına en uygun mesleği seçmeleri konusunda yönlendirilmektedirler.

Öğrenciler okurken ileride hangi mesleği seçeceğine dair kendilerine bir hedef belirlerlerse bu yolda başarıya doğru ilk adımı atıp ileride başarılarına başarı katacaklardır. Çocuklarımızın kendileri için belirlediği hedeften ailelerin vazgeçirmeye çalışmaları yanlış bir tutumdur. Çünkü öğrenciler hedefledikleri mesleği seçerlerse başarılı olacaklardır. Bu konuda öğrenciler ve aileleri bilgilendirilmektedir.

Öğrencilerin kişisel sorunlarına çözüm getirmek onlara yardımcı olmak amacıyla da psikolojik danışmanlık sunulur. Kişisel sorunları olan öğrencilerin ders başarılarının düşüş göstermesine engel olmak amacıyla bu konuda oldukça dikkatli ve titiz davranılmaktadır.

Aynı zamanda temel lisemizde bulunan motivasyonu düşük öğrencilere yönelik programlar düzenlenir ve bu doğrultuda en iyi verim ne şekilde sağlanabilir tespit edilmektedir. Verimli ders çalışma stratejileri öğrencilere öğretilir ve test tekniği sınav tekniği konusunda bilgilendirilirler. Başarısız oldukları takdirde eleştirilmemelerinin gerektiği aileler ile yapılan toplantılarda bilgi verilmelidir. Öğrencilerin başarılarının büyük bir kısmı aileye aittir. Ailenin öğrenciye karşı tutumları eleştirileri yaklaşımı öğrencinin gelecekteki başarısını etkileyen en büyük sebeptir. Bu yüzden temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık hizmeti ve öğrenci aileleri iş birliği içerisinde çalışmaktadır.

Ortadoğulular Temel Lisesi Ankara’nın Çankaya ilçesinde hizmet vermektedir. Branşlarında uzman öğretmenleri ve psikolojik danışmanlık hizmetiyle ailelerle beraber öğrencilere başarıyı garanti etmektedir.

Ankarada Dershane Güvenliği

Veliler için çocuklarına verilen eğitimin kalitesi ne kadar önemliyse, çocuklarının güvenliği de bir o kadar önemlidir.

← Devamını Oku
Ortadoğulular Butik Dershanesi Ankara Butik Dershanesi

Ankara Butik Dershanesi

Butik dershane normal dershanelere göre daha az öğrenci barındıran genç ve yeni nesil öğretmenler ile eğitim sunan kurumlardır. Butik dershanenin a...

Devamını Oku →

Temel Lise 11. Sınıf

Temel Lise 11. Sınıf

Ankara Ortadoğulular Butik Dershanesi kurumları olarak öğrencileri üniversite için çıktıkları bu zorlu yolda onların yanında olmayı ve onlarla ber...

Devamını Oku →
Temel Lise 12. Sınıf

Temel Lise 12. Sınıf

Ankara Ortadoğulular Butik Dershanesi 12. Sınıfta olan öğrencilere en iyi eğitimi sunmaktadır. Bu dönemde zor bir süreç geçiren öğrenciler hem okul...

Devamını Oku →

+90 312 418 20 08

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.