Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık

Yayımlanma Tarihi 17.8.2018


Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık

Psikolojik danışmanlık öğrencilerin akademik açıdan daha başarılı olmalarına destek olmak amacıyla yapılan bir uygulamadır. Temel liselerdeki psikolojik danışmanlık hizmetiyle öğrencilerin kariyer planlamaları, hangi mesleğe daha yatkın oldukları, ilgi alanları ve kişilik yapılarına en uygun mesleği seçmeleri konusunda yönlendirilmektedirler.

Öğrenciler okurken ileride hangi mesleği seçeceğine dair kendilerine bir hedef belirlerlerse bu yolda başarıya doğru ilk adımı atıp ileride başarılarına başarı katacaklardır. Çocuklarımızın kendileri için belirlediği hedeften ailelerin vazgeçirmeye çalışmaları yanlış bir tutumdur. Çünkü öğrenciler hedefledikleri mesleği seçerlerse başarılı olacaklardır. Bu konuda öğrenciler ve aileleri bilgilendirilmektedir.

Öğrencilerin kişisel sorunlarına çözüm getirmek onlara yardımcı olmak amacıyla da psikolojik danışmanlık sunulur. Kişisel sorunları olan öğrencilerin ders başarılarının düşüş göstermesine engel olmak amacıyla bu konuda oldukça dikkatli ve titiz davranılmaktadır.

Aynı zamanda temel lisemizde bulunan motivasyonu düşük öğrencilere yönelik programlar düzenlenir ve bu doğrultuda en iyi verim ne şekilde sağlanabilir tespit edilmektedir. Verimli ders çalışma stratejileri öğrencilere öğretilir ve test tekniği sınav tekniği konusunda bilgilendirilirler. Başarısız oldukları takdirde eleştirilmemelerinin gerektiği aileler ile yapılan toplantılarda bilgi verilmelidir. Öğrencilerin başarılarının büyük bir kısmı aileye aittir. Ailenin öğrenciye karşı tutumları eleştirileri yaklaşımı öğrencinin gelecekteki başarısını etkileyen en büyük sebeptir. Bu yüzden temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık hizmeti ve öğrenci aileleri iş birliği içerisinde çalışmaktadır.

Ortadoğulular Temel Lisesi Ankara’nın Çankaya ilçesinde hizmet vermektedir. Branşlarında uzman öğretmenleri ve psikolojik danışmanlık hizmetiyle ailelerle beraber öğrencilere başarıyı garanti etmektedir.


Kadromuz Vizyonumuz Misyonumuz Hakkımızda Eğitim Sistemimiz Öğrenci Koçluğu Yaz Kampı Sömestr kampı Hızlı Okuma Hafıza Teknikleri Temel Lise 9. Sınıf Temel Lise 10. Sınıf Temel Lise 11. Sınıf Temel Lise 12. Sınıf Mezun Öğrenci Koçluğu Yaz Kampı Sömestr kampı Özel Dersler Öğrenci Eğitim Sistemi Veli Bilgilendirme Sistemi Butik Eğitim Butik Dershane Butik Başarı ANKARA DERSHANESİNDE TYT ve YKS HAZIRLIK KIZILAY DERSHANESİ YAZ KAMPI ANKARA DERSHANESİNDE LİSEYE HAZIRLIK Temel Lise Ankara`nın En İyi Dershanesi Ankara Temel Lise Ankara Temel Lise Etüt Ankarada Dershane Güvenliği Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık Ankara Butik Dershanesi YKS Eğitimi Dershanemiz Bünyesinde Verilen Rehberlik Hizmeti Ankara Butik Dershanesi YKS Eğitimi Butik Dershane Nedir? Ankara Dershanesi 2002`den Beri Sizlerle Eğitim Koçluğu Ankara Butik Dershane Eğitim Anlayışımız Yeni Sistemde YKS - TYT Yeni Sistemle Değişen YKS - TYT nin Amacı ve bizim yaklaşımımız Ankara Butik Dershanesi Mezun Dershanesi Anlayışımız Ankara`da Butik Dershane Ankara Butik Dershane Fiyatları Ankara Ümitköy Dershanesi Ankara Dershanesi Bireysel Etüt ANKARA BUTİK TYT AYT DERSHANESİ BUTİK DERHANEDE EĞİTİM VE BÜYÜK BAŞARI BUTİK AYRICALIK YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI (YKS) Ankara Butik YKS TYT Dershanesi ANKARA BUTİK DERSHANE BAŞARI BUTİK DERSHANEDE! SINAV STRESİNE SON! TEMEL YETERLİLİK SINAVI (TYT) Kızılay Butik Dershaneleri FİNLANDİYA EĞİTİM SİSTEMİ – TÜRKİYE EĞİTİM SİSTEMİ ÜNİVERSİTE SINAVINA AZ BİR ZAMAN KALDI! DİKKAT SINAV KAYGISI! YENİMAHALLE DERSHANE FİYATLARI KIZILAYDAKİ BUTİK DERSHANE FİYATLARI Kızılay’daki DERSHANELER Kızılay’daki Butik Dershaneler Kızılay Mezun Dershanesi KIZILAYDAKİ MEZUN DERSHANELERİ ÇANKAYADAKİ BUTİK DERSHANELER MAMAK DERSHANELERİ ÇANKAYA DERSHANE ANKARA DERSHANE KEÇİÖRENDEKİ DERSHANELER KIZILAY BUTİK DERSHANE FİYATLARI KIZILAYDAKİ BUTİK DERSHANELER