TEMEL YETERLİLİK SINAVI (TYT)

Yayımlanma Tarihi 21.9.2018


TEMEL YETERLİLİK SINAVI (TYT)

Bilindiği üzere döneme büyük değişikliklerle başladık. Yaklaşık yedi senedir uygulamada olan YGS ve LYS sınavı kadırılıp yerine yeni sınav sistemi olarak belirlenen TYT ve YKS sınavı getirilmiştir. Bugün ki yazımızda yeni sınav ilk oturum olarak belirlenen TYT sınavını inceleyeceğiz. Temel yeterlilik sınavı olan sınavda eski sınav sistemine göre değişiklikler yapılmıştır. İlk oturum olan TYT sınavında 40 Türkçe 40 matematik 20 sosyal bilimler 20 fen bilimleri toplam 120 soru yer aldığını görmekteyiz. İlk dikkat çeken kısım olarak Türkçe ve matematik soru sayısının diğerlerine göre daha fazla olduğu dikkatleri çekmektedir. Bunun sebebine baktığımızda yapılan açıklamalarla beraber Türkçenin ve matematiğin kat sayılarının esit olduğunu ve  bu iki derse verilen önemin bir kat daha arttığını görmekteyiz. büyük ölçüde anlama yorumlama üzerinde hazırlanan sorular üzerinden öğrencinin bu becerilerini ölçme amaçlanmıştır. Matematik sorularında dahi öğrencinin öncelikle anlayıp yorumlaması ve ardından bunu işleme dökmesi beklenmektedir. Kısacası şunu söyleyebilirim ki küçük yaştan kitap okuma alışkanlığı olan öğrencinin çok rahat bir şekilde atlacağı bir sınav onları beklemektedir. Kitap okumayan, okumayı sevmeyen öğrencinin zorlanacığı bir sınav karşılarına çıkmaktadır. Türkçe’de çıkan paragraf sorularının haricinde matematik, sosyal bilimler ve fen bilimlerinde de bilginin yanında yorumlama yeteneği ölçülmektedir.

Ortadoğulular eğtim kurumları olarak 2002’den bu yana en güncel dershane olarak hizmet vermekteyiz. 2017-2018 eğitim öğretim yılına başladığımız değişikliklere en kısa sürede bu yol üzerinden eğitim çizelgesi çizmekteyiz. Gerek değişen üniversite sınavına gerek liseye giriş sınavlarda Ankara’nın en güncel dershanesi olarak uyum sağlamıştır. Aynı şekilde yeni sınav sisteminin ilk oturumu olarak belirlenen TYT sınavı hakkında gerekli bilgileri edinerek çalışmalara ve öğrencileri yönlendirmeye başlamaktayız. Ankara dershanesi olarak yeni sınav sisteminin en büyük dezavantajından bahsetmemiz gerekirse öğrenciler TYT ve YKS oturumunun sınavlarını bir arada yürütmek zorundadır. TYT sınavının bilgi artı yoruma ikinci oturum olan YKS sınavının bilgiye dayandığını düşünürsek öğrencilerin bir arada yürütmesi yorucu gibi gözüksede çalışan öğrenci için ise önünde hiç bir zorluk durmaz. Ankara butik dershanesi olarak öğrencilerimizn karşılarında kocaman bir dağ gibi gözüken bu yeni ve zorlu sınav sürecinde verdiğimiz kaliteli eğitim ve psikolojik danışmanlık sayesinde onlara en büyük destekte bulunmaktayız. Ankara dershanesi TYT sınavına için yaptığı uygulamalardan kısaca bahsedelim. İlk olarak şunu söylemek gerekir ki kurumumuz eşit ağırlıkta iki oturumun derslerini öğrencilere vererek TYT ve YKS sınavına hazırlamaktayız. Butik dershane anlayışını benimseyen kurumumuz sınıflarda az öğrenci barındırmaktadır. Yeni sınav sisteminin ilk oturumu olan TYT sınavı için öğrencilerimize iki haftada bir deneme sınavı uygulamaktayız. Ankara dershanesi olarak bir hafta YKS bir hafta TYT sınavı uygulamaktayız. Böylelikle öğrencilerimiz iki oturumun derslerini bir arada yürütme imkanı yakalar. Ankara dershanesi olarak bunların yanında diğer ayrıcalıklarımız bireysel etüt kolaylığı, yaz ve yarıyıl kampları, eğitim koçluğu desteği , psikolojik danışmanlık zengin kaynaklar ile öğrencilerimizi en şekilde TYT sınavına hazırlamaktayız.

TYT sınavına en iyi şekilde hazırlanmak isteyen öğrencilerimizi Ankara’nın merkezi Kızılay Atatürk bulvarında yer alan merkez binamıza davet ediyoruz.


Kadromuz Vizyonumuz Misyonumuz Hakkımızda Eğitim Sistemimiz Öğrenci Koçluğu Yaz Kampı Sömestr kampı Hızlı Okuma Hafıza Teknikleri Temel Lise 9. Sınıf Temel Lise 10. Sınıf Temel Lise 11. Sınıf Temel Lise 12. Sınıf Mezun Öğrenci Koçluğu Yaz Kampı Sömestr kampı Özel Dersler Öğrenci Eğitim Sistemi Veli Bilgilendirme Sistemi Butik Eğitim Butik Dershane Butik Başarı ANKARA DERSHANESİNDE TYT ve YKS HAZIRLIK KIZILAY DERSHANESİ YAZ KAMPI ANKARA DERSHANESİNDE LİSEYE HAZIRLIK Temel Lise Ankara`nın En İyi Dershanesi Ankara Temel Lise Ankara Temel Lise Etüt Ankarada Dershane Güvenliği Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık Ankara Butik Dershanesi YKS Eğitimi Dershanemiz Bünyesinde Verilen Rehberlik Hizmeti Ankara Butik Dershanesi YKS Eğitimi Butik Dershane Nedir? Ankara Dershanesi 2002`den Beri Sizlerle Eğitim Koçluğu Ankara Butik Dershane Eğitim Anlayışımız Yeni Sistemde YKS - TYT Yeni Sistemle Değişen YKS - TYT nin Amacı ve bizim yaklaşımımız Ankara Butik Dershanesi Mezun Dershanesi Anlayışımız Ankara`da Butik Dershane Ankara Butik Dershane Fiyatları Ankara Ümitköy Dershanesi Ankara Dershanesi Bireysel Etüt ANKARA BUTİK TYT AYT DERSHANESİ BUTİK DERHANEDE EĞİTİM VE BÜYÜK BAŞARI BUTİK AYRICALIK YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI (YKS) Ankara Butik YKS TYT Dershanesi ANKARA BUTİK DERSHANE BAŞARI BUTİK DERSHANEDE! SINAV STRESİNE SON! TEMEL YETERLİLİK SINAVI (TYT) Kızılay Butik Dershaneleri FİNLANDİYA EĞİTİM SİSTEMİ – TÜRKİYE EĞİTİM SİSTEMİ ÜNİVERSİTE SINAVINA AZ BİR ZAMAN KALDI! DİKKAT SINAV KAYGISI! YENİMAHALLE DERSHANE FİYATLARI KIZILAYDAKİ BUTİK DERSHANE FİYATLARI Kızılay’daki DERSHANELER Kızılay’daki Butik Dershaneler Kızılay Mezun Dershanesi KIZILAYDAKİ MEZUN DERSHANELERİ ÇANKAYADAKİ BUTİK DERSHANELER MAMAK DERSHANELERİ ÇANKAYA DERSHANE ANKARA DERSHANE KEÇİÖRENDEKİ DERSHANELER KIZILAY BUTİK DERSHANE FİYATLARI KIZILAYDAKİ BUTİK DERSHANELER