Yeni Sistemde YKS - TYT

Yayımlanma Tarihi 17.8.2018


Yeni Sistemde YKS - TYT

Yeni Sistemde YKS - TYT

Üniversiteye girebilmek için YGS ve LYS sınav sisteminin yerine YKS yani Yükseköğretim Kurumları Sınavı ile TYT yani Temel Yeterlilik Testi sınav sistemi getirilmiştir. Peki bu yeni sınav sistemi ile ne kadarlık bir çalışma ve ne kadarlık bir puan uygulaması ile yol izlememiz gerekmektedir. Temel Yeterlilik Testi sınav sisteminde 150 ve üzeri puan alan öğrencilerimiz ikinci oturumda yapılacak sınava girmeye hak kazanacaklar. 200 puan alanlar ise tek fark olarak bu aldıkları puanı önümüzde ki sene de kullanabilecekler.


Bu yeni sistemin eski sistemden farkı nedir? Sınav soruları ve ders konuları nelerdir? Yeni sistem iki oturumdan ibarettir. YKS Temel Yeterlilik Testi birinci oturumda girecekleri sınav olup 23 Haziran 2018 Cumartesi, ikinci oturum ise Dil Sınavından ibaret olup 24 Haziran 2018 Pazar günü gerçekleştirilecektir. Üniversiteye girebilmek için uygulanan bu değişiklik öğrenciyi ve veliyi ilgilendiren Yükseköğretim Kurumları Sınavı ile son anda tarihe damgasını vurmuştur. Hem öğretmenler hem de öğrenciler girecekleri olan ikinci sınavda soru sayılarının artırılması konusunda hem fikirler. Peki neden son anda Üniversiteye giriş sistemi değiştirilmeye gerek duyuldu?
Cumhurbaşkanımızın Öğrenciler özel ders ve sınav cenderesinden kurtarın, hiçbir öğrenci mağdur olmasın talimatlarının ardından yeni çalışmalar yapılarak sınav sisteminde köklü değişiklikler meydana gelmiştir. Bu değişiklikler ilgili çalışmaların sonucunda Yükseköğretim Kurulu Üniversiteye giriş sisteminde YGS ve LYS yi kaldırarak yerine yeni sınav sistemi YKS i getirdi. Bu yeni sistemle ilgili gerekli detayları da yüz yüze daha verimli olması için Ankara Butik YKS - TYT Dershanesi Ortadoğulular Eğitim Kurumuna gidip güler yüzlü ekiplerinden de öğrenebilirsiniz. YKS adını verdiğimiz yeni sınav sitemi eski uygulanan YGS ve Lisans Yerleştirme Sınavının birleşiminden oluşuyor.

Yeni Sistemde Ankara YKS Kursunun Sunduğu Avantajlar

Ankara YKS Kursu Ortadoğulular Eğitim Kurumu getirilen yeni sisteme odaklı çalışmalarını başlatarak eğitimlerini en iyi şekilde sunmaya devam ediyor. Velilerimizin bu yeni gelen sistemden korkmalarını yada kafalarının karışmalarına sebep olacak herhangi bir etken yok. Aksine burada yeni sistemle eskiye nazaran sınav sistemi öğrencilerimize daha kolay imkanlar yaratıyor. Burada sadece sınavın içerik ve taktiklerini öğrenip o plan programa göre hazırlanmak. Ankara Butik YKS - TYT Dershanesi Ortadoğulular Eğitim Kurumu da Öğrencilerini bu plan ve programa göre eğitimlerine start veriyor. Yeni sisteme göre katılım tüm aday öğrencilerimiz için zorunlu olacak. İlk oturuma giren öğrenci İkinci oturum da ise 4 yıllık lisans bölümleri için ölçme ve yerleştirme sınavına girmiş olacak. Dil öğrencileri de yazımızın
en başında da belirttiğimiz üzere tüm öğrencilerimiz gibi cumartesi günü TYT ye girecekler. Yine Ortadoğulular Eğitim Kurumunun çatısı altında süre gelen Ankara Kızılay Dil Kursu Prestige English le öğrencilerimiz dil eğitimlerinde başarıya adım adım yaklaşmaya devam ediyor. Şansını hem dil hem diğer puan türlerinde denemek isteyen öğrencilerimiz Pazar günüde gerçekleşecek olan iki sınava birden girmek zorunda kalacaklar. TYT yani Temel Yeterlilik Testi ise bir bilgi sınavı olmayacak.
Liseden mezun olmuş ve herhangi bir yükseköğretim kurumunda eğitim alacak öğrencilerin yeterliliğini ölçmeyi amaçlıyor. Bu yeni sistem de kafayı karıştıran bir hususta sınavda ağırlıklı ne tür ve hangi derslerden konuların çıkacağı. Sınavın geneli Türkçe ve Matematik ağırlıklı olacak.Sosyal ve Fen Bilimlerinden de sorular yer alacak. Ankara Butik Dershane YKS - TYT Dershanesi Ortadoğulular Eğitim Kurumu alanında uzman öğretmenleri ile bu sistem doğrultusunda yaptığı çalışmalar
sonucunda öğrencilerine gerekli sorular ve taktik uygulamaları ile öğrencilerimizin eğitimlerinde başarıya odaklı kazanma ve hedef sloganı ile hizmetini veriyor. Üniversiteye girmek için gereken bu köprü öğrencilerimiz ve velilerimiz açısından tabi ki zor bir dönemden geçiyor. Gelecek kaygısı, sınav stresi, yoğun bir çalışmanın ardından başarıyı kazanamama, hedefi tutturamama, sorumluluklarını yerine getirememe, ailelerine karşı utanç durumuna düşme korkuları, tekrar sınava hazırlık süreçlerini
düşünmeleri gibi etkenler öğrencilerimizin sırtında taşımak zorunda oldukları koca bir yük.

Ankara YKS - TYT Kursu Ortadoğulular Eğitim Kurumu uzman rehber eğitimcileri, psikolog danışmanları, eğitim ve öğrenci koçları ile gerek sınav stresleri, gerek motivasyon, gerek kişisel gelişimleri gerekse kendilerine doping verilecek öz güvenleri gibi stratejik taktikleriyle de öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyor.

Ankara Butik Dershane Eğitim Anlayışımız

Ankara Butik Dershane Ortadoğulular Eğitim Kurumu olarak biz öğrencilerimize bire bir, koçluk destekli ve başarı odaklı bir program sunuyoruz. Öğrencilerimize evdeki ders çalışma odasında, nasıl ders çalışması gerektiğini öğreterek, öğrencinin yıl boyunca maksimum verimle ders çalışmasını sağlıyoruz.

← Devamını Oku

Yeni Sistemle Değişen YKS - TYT nin Amacı ve bizim yaklaşımımız

Artık yeni bir sınav sistemi ile karşı karşıyayız. Bu değişen sınav sisteminde TYT yani Temel Yeterlilik Testinin genel amacı, hazırlanan öğrencilerin Türkçeyi doğru kullanma, okuduğunu anlama ve yorumlama, temel cümle bilgisi, imla kurallarını kullanma becerileri, kelime hazinesi, analiz ve sentez yeterliliklerini ölçmektir.

Devamını Oku →

ANKARA BUTİK TYT AYT DERSHANESİ

ANKARA BUTİK TYT AYT DERSHANESİ

Bilindiği üzere döneme karşımıza çıkan sınav değişiklikleri ile başladık. Yapılan değişiklikler ile beraber pek çok kurum ve öğrenci yaklaşık yedi senedir uygulanan YGS LYS mantığını bir kenara bırakıp  yeni sınav sistemine ayak uydurmaya çalışmaya başlamışlardır.

Devamını Oku →
YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI (YKS)

YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI (YKS)

Bu yıl eğitim öğretim dönemine üniversite sınavlarının değişmesi ile başladık. Yaklaşık yedi yıldır uygulamada olan YGS ve LYS sınavları kaldırılıp yerine TYT ve YKS sınavları getirilmiştir.

Devamını Oku →
Ankara Butik YKS TYT Dershanesi

Ankara Butik YKS TYT Dershanesi

Ankara Ortadoğulular Eğitim Kurumu olarak, TYT ve YKS sınavlarına bizimle hazırlanın. Güvenilir ve tecrübeli kadromuz alanında uzman öğretmenlerimiz ile başarıyı ve hedefinizi bizimle yakalayın.

Devamını Oku →
TEMEL YETERLİLİK SINAVI (TYT)

TEMEL YETERLİLİK SINAVI (TYT)

Bilindiği üzere döneme büyük değişikliklerle başladık. Yaklaşık yedi senedir uygulamada olan YGS ve LYS sınavı kadırılıp yerine yeni sınav sistemi olarak belirlenen TYT ve YKS sınavı getirilmiştir.

Devamını Oku →

+90 312 418 20 08

HEMEN FORMU DOLDURUN

Fiyatlar ve kurslarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olun.


Sömestr kampı Mezun Öğrenci Koçluğu Yaz Kampı ANKARA DERSHANESİNDE TYT ve YKS HAZIRLIK KIZILAY DERSHANESİ YAZ KAMPI ANKARA DERSHANESİNDE LİSEYE HAZIRLIK Temel Lise Ankaranın En İyi Dershanesi Ankara Temel Lise Ankara Temel Lise Etüt Ankarada Dershane Güvenliği Temel lise bünyesinde verilen psikolojik danışmanlık Ankara Butik Dershanesi YKS Eğitimi Dershanemiz Bünyesinde Verilen Rehberlik Hizmeti Ankara Butik Dershanesi YKS Eğitimi Butik Dershane Nedir? Ankara Dershanesi 2002den Beri Sizlerle Eğitim Koçluğu Ankara Butik Dershane Eğitim Anlayışımız Yeni Sistemde YKS - TYT Yeni Sistemle Değişen YKS - TYT nin Amacı ve bizim yaklaşımımız Ankara Butik Dershanesi Mezun Dershanesi Anlayışımız Ankarada Butik Dershane Ankara Butik Dershane Fiyatları Ankara Ümitköy Dershanesi Ankara Dershanesi Bireysel Etüt ANKARA BUTİK TYT AYT DERSHANESİ BUTİK DERHANEDE EĞİTİM VE BÜYÜK BAŞARI BUTİK AYRICALIK YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI (YKS) Ankara Butik YKS TYT Dershanesi ANKARA BUTİK DERSHANE BAŞARI BUTİK DERSHANEDE! SINAV STRESİNE SON! TEMEL YETERLİLİK SINAVI (TYT) Kızılay Butik Dershaneleri FİNLANDİYA EĞİTİM SİSTEMİ – TÜRKİYE EĞİTİM SİSTEMİ ÜNİVERSİTE SINAVINA AZ BİR ZAMAN KALDI! DİKKAT SINAV KAYGISI! YENİMAHALLE DERSHANE FİYATLARI KIZILAYDAKİ BUTİK DERSHANE FİYATLARI Kızılaydaki DERSHANELER Kızılay Mezun Dershanesi KIZILAYDAKİ MEZUN DERSHANELERİ ÇANKAYADAKİ BUTİK DERSHANELER MAMAK DERSHANELERİ ÇANKAYA DERSHANE ANKARA DERSHANE KEÇİÖRENDEKİ DERSHANELER KIZILAY BUTİK DERSHANE FİYATLARI KIZILAYDAKİ BUTİK DERSHANELER ANKARANIN EN İYİ BUTİK DERSHANESİ ÜMİTKÖYDEKİ BUTİK DERSHANELER MAMAKTAKİ BUTİK DERSHANELER BUTİK DERSHANE ÜCRETLERİ BATIKENTTEKİ BUTİK DERSHANELER ERYAMANDAKİ BUTİK DERSHANELER BUTİK DERSHANE ANKARA KEÇİÖRENDEKİ BUTİK DERSHANELER Butik Dershane Kızılay Temel Lise 9. Sınıf Eryamandaki Butik Dershaneler Mamaktaki Butik dershaneler Ümitköy dershane Kızılaydaki dershaneler Kızılayda Dershane ANKARA DERSHANE BATIKENTTEKİ BUTİK DERSHANELER Kızılay Butik Dershane Önerisi Kızılayda Butik Dershane Butik Dershane Sincan Kızılayın en iyi dershanesi Kızılay Butik Dershane Çankayadaki dershaneler Butik Dershane Ankara Yaşamkentteki dershaneler Etlikteki Butik Dershaneler Ümitköydeki Butik Dershaneler Çayyolundaki Butik Dershaneler Yaşamkentteki Butik Dershaneler Etimesguttaki Butik Dershaneler Gölbaşındaki Butik Dershaneler Temel Lise 10. Sınıf Butik Dershane Ankara Butik Dershane Ücretleri Kızılay Butik Dershane Fiyatları Ankara Butik Dershane Ücretleri Ankara Butik Dershane Önerileri Çankayadaki Butik Dershaneler Temel Lise 11. Sınıf Temel Lise 12. Sınıf