BATIKENTTEKİ BUTİK DERSHANELER | Ortadoğulular Butik Dershanesi

BATIKENTTEKİ BUTİK DERSHANELER


30.11.2018       812      


BATIKENTTEKİ BUTİK DERSHANELER

BATIKENTTEKİ BUTİK DERSHANELER

ANKARA BATIKENT SEMTİ

Batıkent Ankara’nın son zamanlar gelişen, yapılan yeni yapılar ve yatırımlar ile kalabalıklaşan, metro diğer toplu taşımalar sayesinde ulaşım sıkıntısı yaşanmayan semtlerinden bir tanesidir. Gelişmesi ile beraber talepler bu semte oldukça artmaktadır. Batıkentteki butik dershaneler birçok öğrenci tarafından tercih ediliyor. Metronun gelişi özellikle bu kentteki ulaşım sıkıntısı giderdiği için nezih bir semt olan Batıkent’in nüfusunun artmasını sağlamıştır. Burada ikamet eden insanlar eğitime kıymet veren, eğitimin değerini bilen, okuyan ve okutan insanlar oldukları için, gerek kendilerinin gereke çocuklarının iyi eğitimler alması ve belirli noktalara ulaşması için gerekli çabayı göstermektedir. Batıkent’te çok sayıda özel eğitim kurumları ve devlet eğitim kurumları bulunmaktadır. Milli Eğitimin sistemi çoğu zaman değişmektedir. Çocuklar liseye geçerken ya da liseden üniversiteye geçerken, devlette bir işe başlamak istediğinde sınavlara tabi tutulmaktadır. Ve başarılı olabilmeleri için bu sınavlardan belirli puanlar almaları gerekmektedir.

Sınavların ağırlıklı olduğu bu sistemde okullarda verilen eğitimler sınavlara yönelik değildir. Sınavlarda çocukların pratik olmaları ve hızlı düşünmeleri gerekmektedir. Belirli zaman aralığında doğru cevabı bularak işaretleme yapmaları gerekmektedir. Yani çocuklar aynı zamanda süre ile de bir yarış hali içerisindedirler. Okullarda bu eğitimler yeterli olmadığı için çocuklar ve anne babalar ek bir eğitim merkezine daha gitmektedirler. Bu kurumlar sınavlarda, sınav sisteminde öğrenciye yardımcı olan dershaneler.

DERSHANELERİN EĞİTİM SİSTEMİ, SINAVA YÖNELİK PROGRAMLARI

Batıkentteki butik dershaneler öğrencilerinin sınavlarda istedikleri başarıları yakalamak için ve okullarındaki derslerin başarılı olabilmeleri için öğrencilere çeşitli program uygulamaktadırlar. Dershaneler butik dershane ve normal dershaneler olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Butik dershane ücretleri verdikleri eğitim ile doğru orantılı olarak daha fazladır. Normal dershane ücretleri ise  kademeler arasında farklılık olmak üzere 3 bin ile 15 bin aralığında değişmektedir. Bu ücretler ile dershaneler öğrencilere çeşitli eğitimler vermektedir. Daha çok dershaneler sınavlar için tercih edilmektedir. Sınava gireceği son yıl dershanelere kayıt yaptıran öğrenciler bir yıl boyunca burada eğitim alır.

Sınava yönelik verilen eğitimlerin yanı sıra dershanelerde soruların daha hızlı çözülebilmesi için soru çözüm saatleri de bulunmaktadır. Ders esnasında konuyu anlamaya öğrenciler öğretmenlerinden etüt isteyebilirler. Bireysel ya da birkaç kişiden oluşan bir öğrenci grubu ile tekrar ders anlatımı sağlanabilir.  Batıkentteki butik dershaneler öğrencilerine istedikleri zaman içerisinde ders tekrarı ve soru çözüm saatleri imkanı sunmaktadır. Öğrenciler anlamadıkları noktalarda istedikleri zaman tekrar eğitim alabilmektedirler. Batıkentteki butik dershaneler ve eğitim kadroları oldukça tecrübeli ve her zaman öğrencilerin yararına olabilecek durumların araştırması içerisindedirler. Öğrencilerin daha hızlı sorular çözmeleri ve sınav sorularına alışabilmeleri için, geçmiş yıllardaki soruların analizleri yapılıp benzer sorular ile öğrencilere deneme sınavları yapılmaktadır. Yapılan deneme sınavları tıpkı girecekleri gerçek sınavlarda olduğu gibi hazırlanmakta ve sürelerde aynı şekilde tutulmaktadır. Sınavların sonuçlarına göre öğrencilerin eksik olduğu konular tekrar edilmekte böylelikle öğrencilerin sınavlara eksiksiz bir şekilde girmesi planlanmakta ve amaçlanmaktadır.

Bugünkü yazımda sizlere Batıkentteki butik dershaneler hakkında faydalı bilgiler vermeye çalıştım. Bir sonraki yazımda sizlere Çankaya’nın en iyi dershanesi hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Kızılay Butik Dershane Önerisi

Kaliteli bir dershane farklı özellikler barındırır, Kızılay butik dershane önerisi alırken kesinlikle bu duruma dikkat etmelisiniz. Öğretmen kadros...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar