Dershane ücretleri Eryaman | Ortadoğulular Butik Dershanesi

Dershane ücretleri Eryaman

Ortadoğulular Butik Dershanesi Dershane ücretleri Eryaman

8.04.2019       736      


Dershane ücretleri Eryaman

Dershane ücretleri Eryaman

Dershane ücretleri Eryaman bölgesi için 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında ne oranda artış gösterecek? Dershanelerin kapatılacağı söylentisi ne kadar doğru? Dershaneler kapatılırsa yerini hangi kurum alacak? Bunlar gibi birçok soru son dönemde sınava hazırlanan bireylerin ve tabi ki velilerin kafasını oldukça karıştırmış durumda. Yeni dönem için dershanelere kayıt yaptırmak ve yaptırmamak arasında kararsız kalan birçok veli, bir taraftan konunun netleşmesini beklerken bir yandan da Dershane ücretleri Eryaman için bir tahmin yürütmeye çalışıyorlar.

Tüm bu konular henüz bir sonuca bağlanmasa da herkes oldukça tedirgin ve şaşkın. Bu belirsizlik velilerin herhangi bir yönde hareket etmesini de engelliyor. Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak adına daha önce de kapatılan dershaneler yine ebeveynler ve öğrenciler tarafından toplanan tepkiler sonucu özel öğretim kurumları olarak hayata döndürülmüştü. Bu kez de sınava hazırlanan ve derslerinde yetersiz kalan öğrenciler için halk eğitim merkezlerinde eğitim desteği sağlanacağı da henüz netlik kazanmayan bilgiler arasında. Dershanelerin kapatılması konusunda veliler arasında da muhalif görüşler var elbette. Fakat çoğunluk elbette ki Eryaman dershaneleri ve diğer dershanelerin eğitim desteğine devam etmesi yönünde. Şu an için sonucun ne olacağı tam bir muamma olsa da; biz Dershane ücretleri Eryaman ve diğer bölgeler için ne civarda bir artışla velilerin karşısına çıkar bir bakalım isterseniz. Yasal olarak dershane yıllık zam oranlarında bir taban sınır belirlenmemekle birlikte, en yüksek artış oranı o yılın enflasyon artış oranı ile sınırlandırılmıştır. Bu da; dershaneler fiyatlarına en fazla açıklanan resmi enflasyon rakamları oranında zam yapabilirler demek. Yani dershane kaydı yaptırmayı düşünen bireyler seçtikleri Eryaman dershaneleri için 2018 yılı hizmet bedelini öğrendikten sonra bunu enflasyon artış oranı ile çarparak dershanenin ortalama fiyat zammını bulabilirler.

Günden güne yeni sürprizlerle karşımıza çıkan eğitim sistemimizde bizi ne gibi değişiklikler bekliyor, bunu hep birlikte göreceğiz. Fakat karar aşamasındaki bu sürecin kısa tutulması öğrencilerin yeni sisteme daha çabuk adaptasyon sağlaması açısından çok önemli. Bu belirsizlik özellikle üniversite sınav hazırlığındaki bireylerin sınav performansına olumsuz yönde yansıyabileceğinden en kısa zamanda bir netlik kazanmasını umuyoruz.

Eryaman dershaneler

Eryaman dershaneler, dershane seçimi esnasında bireylerin en kolay edinebileceği bilgidir. Bu bilgiye ulaşım ise; tercih edilen bölgede faaliyet gö...

← Devamını Oku

Eryamanın en iyi dershanesi

Eryamanın en iyi dershanesi denildiğinde akla gelen ilk düşünce başarı oranı en yüksek olan dershanedir. Dershane tercihinde bireylerin ilk olarak ...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar