HEMEN BAŞVUR En İyi YKS Kursu | Ankara Butik Dershane

En İyi YKS KursuEn İyi YKS Kursu

Gözünüzde Büyütmeyin, Yetişmez Demeyin! İşte En İyi YKS Kursu

Üniversite hayallerinizin üzerine bir kâbus gibi çöken sınav sistemleri gözünüzü korkutmasın. Her yeni sistem bir öncekinden daha iyi, daha farklı olabilir ama siz her koşulda tam teşekküllü bir şekilde sistem ile mücadeleye hazır olun. En iyi YKS kursu ile alanında uzman kişilerin destekleri ile YKS’nin üstesinden gelin. 

Peki YKS nedir? YGS-LYS ile arasındaki farklar nelerdir?

Üniversiteye girişte kaderinizi belirleyici olan ve iki ayrı oturum ile gerçekleşen YGS ve LYS sınavları yeni sınav sistemiyle birlikte Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) adını almıştır. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), 2018 yılında düzenlenmiş olup, Prof. Dr. Yekta Saraç tarafından açıklanan yeni üniversiteye giriş sınavıdır. Üç oturumdan oluşan bu sistemin ilk oturumunu Temel Yeterlilik Testi (TYT), ikinci oturumunu ise Alan Yeterlilik Testi (AYT) oluşturmaktadır. Son oturum ise Yabancı Dil Testini içermektedir. YKS, daha önceki sistemin getirisi olan YGS-LYS sınavlarından farklı olarak, Yabancı Dil Testi hariç, aynı hafta içerisinde gerçekleştirilmektedir. İlk oturumda öğrencilerin Temel Yeterlilik seviyeleri ölçülecek, bunun içinde Türkçe, Matematik Sosyal ve Fen bilimleri alanlarındaki soruların çözülmesi istenmektedir. TYT sınavından 180 ve üzeri puan alınması ile ancak AYT sınavına girilebilmektedir. 

Alan Yeterlilik Sınavı (AYT) ise YKS’nin ikinci oturumunu oluşturmaktadır. Bu kısımda öğrencilerin Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler 1, Sosyal Bilimler 2, Fen Bilimleri ve Matematik sorularını cevaplaması istenmektedir. Son oturum olan Yabancı Dil Testinden ise öğrenciler 80 soruluk bir sınava tabi olmaktadır. Bu oturumun sınav süresi ise 120 dakika olarak belirlenmiştir.

Etimesgut En İyi YKS Kursu

Öğrencilerin büyük çoğunluğu eksiklerini kapatabilmesi, akademik düzeylerini arttırabilmesi, özel okullarla devlet okulları arasındaki farkı yok edebilmesi adına YKS kurslarından birine devam etmeyi tercih etmektedir. Aileler ve öğrenciler, YKS’den başarılı olabilmek için Etimesgut en iyi YKS kursu hakkında pek çok araştırma yapmakta ve kendileri için doğru olduklarına inandıkları bir kurs merkezini tercih etmektedir. Etimesgut en iyi YKS Kursu oldukça işinize yarayacak, sizlerin en iyi şekilde üniversiteye hazırlanmanıza yardımcı olacaktır.

 

 

 

 

Ankara Butik Dershane LGS kursu Etimesgut

LGS kursu Etimesgut

LGS kursu Etimesgut da dâhil olmak üzere Ankara’nın genelinde en yaygın rastlanan kurslardan biridir. Genellikle 7. Sınıf öğrencilerinin yararlandı...

← Devamını Oku

Etimesgut Ahi Mesut Kursları

Ülkemiz artık 2018-2019 yılı ile YKS denilen Yükseköğretim Kurumları Sınavı ile üniversiteye öğrenci kabul etmektedir. YKS sınavı Temel Yeterlilik ...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar